Home page Templates Paragraph Cipher PNBT-0-simple 8bit

Šablonu lze stáhnout z adresy Paragraph Ciphers PNBT-0-simple 8bit

Uvnitř této šablony je poměrně rozsáhlý popis obsluhy, nedostatků, i principů funkce vlastního motoru šifry.

Šablona je určena ke studijním, ale i praktickým účelům. Je to ale zatím jenom testovací beta – verze. Původně jsem ji chtěl vybavit všemi principy ochrany jako je například blokace vkládání hesla schránkou a hlavním algoritmem (Generátor Bergrových tabulak). Nakonec jsem zjistil, že postačuje jen simulační start který vykazuje velmi dobré parametry.

Bohu žel šifra neumí formáty. Takže po zašifrování jsou ztraceny téměř všechny formáty mimo základních z ASCII (znaky 9, 10, 11, a 13).

Řešení tohoto problému se již rýsuje. Obdržel jsem souhlas autora vemi dobrých a již dříve vydaných rozšíření od pana Tomáše Bílka. Implementací těchto by se mělo vyřešit poměrně dost problémů a nejen s formáty. Základ šifry se může rozdělit na “hezkou” odstavcovou šifru a velmi účinou komprimovanou která zašifruje celý dokument do formátu 16-ti vzorců – tedy nejen textový obsah ale i všechny formáty textů, odstavců a podobně.

Komprese na vzorec je naprosto neznámý pojem. To je poměrně vzdálená budoucnost.

Před tím bude zveřejněn princip jiných typů šifer. V nejbližší době by to měl být kód/šifra/kompresor s principem PNC39.

Možná někoho z Vás napadne proč to dělám tímto způsobem. Řeknu to bez mučení. Nesleduji peníze slávu nebo jiné podobné cíle. Mám mnohem větší ambice. Chci rehabilitovat kombinatoriku a ukázat jaké stupidity se učíme. Chci tedy dokázat způsobem “Ukázaná platí” že lidé neví o možnostech kombinatoriky vůbec nic. Vše je to dík stupidním pojmům úplného základu kombinatoriky. To ovšem budu komentovat v jiné kapitole. Nejprve chci ukázat co vím a proč to vím.

Neodpustím si jeden spíš bonmot nežli exaktní výraz : Dnešní kombinatorika je zločinem proti rozumu.

Takže nejdříve ukážu co by se mohlo využívat a pak řeknu proč se to nedělá – princip není znám jen z důvodů pomatených definic konce 19. století. Minulé století přišlo s novým pomatením. Kombinatorika má jen dva základní pojmy. Kombinace a Permutace.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..